Těhotenství

Těhotenství se stomií je přece jen jiné než bez ní. V případě, že plánujete rodinu, doporučujeme kontaktovat stomasestru a chirurga. Poraďte se na StomaLince® 800 122 111, kde Vám poskytneme další informace.

Pro inspiraci pro vás máme příběh paní Silvie, ileostomičky, která porodila holčičku Aničku:-) Jaký je její vzkaz na závěr pro všechny, které o tom uvažují?

„Jsem moc ráda, že jsem těhotenství se stomií zvládla bez větších problémů, a myslím si, že každá žena-stomička, toužící po dítěti, by to určitě měla zkusit. Jestliže chce otěhotnět například pacientka s diagnózou ulcerózní kolitidy, jako mám já, většinou už ví, že musí počítat i s tím horším, protože tahle nemoc je nevyzpytatelná. Ale ten risk stojí za to. Zvlášť když na konci Vašeho úsilí je vytoužené miminko. Pokud mi to mé zdraví dovolí, rádi bychom s manželem měli ještě jedno dítě.“

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Pokud byste se chtěli podělit o svůj příběh, budeme moc rádi! Zavolejte nám na naší bezplatnou StomaLinku®  800 122 111 anebo nám napište na info@convatec.cz.