Život se stomií

Budu mít stomii! Co to vlastně přesně je a co to obnáší? Dá se to zvládnout? Bolí to? Budu moct dělat to, co jsem dělával dříve? Budu moct chodit do práce a věnovat se svým oblíbeným činnostem? Tyto a mnoho dalších otázek nás jistě napadnou, když se dozvíme, že budeme mít stomii.


Tyto obavy jsou zcela přirozené, krok do neznáma, kdy si nejsme ničím jistí.

Avšak věřte, že se správnou péčí, vhodně zvolenými pomůckami a podporou blízkých se všechny tyto obavy po čase rozplynou. Důležité je být trpělivý a nespěchat. Vždyť když jsme se třeba učili něco nového ve škole anebo v práci, také to nešlo ze dne na den. Ale vše jsme nakonec překonali.

Na těchto stránkách naleznete všechny praktické informace týkající se života se stomií. Projdeme si krok po kroku období před operací a krátce po ní, ukážeme si, jaké pomůcky máme k dispozici a jak správně ošetřovat kůži v okolí stomie, aby byla zdravá a pomůcka tak lépe držela.

 Zároveňe je velmi dů§ležité svěřovat se se svými pocity, vždyť sdílená starost je poloviční starost. A když byste měli jakékoliv otázky týkající se života se stomií, neváhejte se obrátit na bezplatnou StomaLinku® 800 122 111. Nikdy na to nejste sami!