Příslušenství

Příslušenství

Jak správně postupovat při aplikaci stomické pomůcky a jak udržet kůži v okolí stomie zdravou díky příslušenství se dozvíte v tomto videu.

Příslušenství zvyšuje přilnavost pomůcky a zároveň nám pomáhá k jejímu snadnému odstranění. Dále nám pomáhá při vyrovnání případných nerovností a při hojení kožních defektů (macerace, vyrážka, alergie, apod.) v okolí stomie. Příslušenství rozdělujeme do více skupin, přičemž každá skupina má daný svůj limit.

Odstraňovače podložky
Odstraňovač podložky ConvaCare®

Odstraňovač podložky v podobě malých ubrousků napuštěných příjemně vonícím olejíčkem. Napomáhá snadnému odstranění pomůcky a případných zbytků z ní. Je nedráždivý a šetrný ke kůži. Při výměně pomůcky se lehce nadzvedne její okraj a za pomocí jemného potírání po kůži ji pomalu odlepujeme z těla.

Limit těchto ubrousků je 1 balení na dva měsíce.


Odstraňovače podložky silikonové
Odstraňovač podložky ESENTA™ ubrousky

Ubrousky ESENTA™ jsou vyrobeny ze silikonové směsi a neobsahují parfémy, ani alkohol. Jsou tedy velmi šetrné k pokožce. Používají se velmi snadno a na pokožce rychle zasychají. Používají se stejným způsobem, jako ubrousky ConvaCare®. Nechat předepsat si můžete jedno balení na měsíc.

Odstraňovač podložky ESENTA™ sprej

ESENTA™ sprej je vyroben ze silikonové směsi, stejně, jako ubrousky. Používá se vždy ve svislé poloze a práce s ním je velmi snadná a zároveň nezanechává stopy na oděvech.  Stačí pár stříknutí a pomůcka je odlepená. Limit je dva spreje na měsíc.


Čisticí roztoky, čisticí pěny, tělové čisticí ubrousky
Čisticí pěna StomFoam®

Do této skupiny patří čisticí pěna StomFoam®, která je vyvinuta speciálně pro čistění okolí stomie. Pěna je pro vás k dispozici ve dvou velikostech – 200ml a 50ml.


Pásky vyrovnávací
Vyrovnávací pásky Varimate®

Pásky zvyšují fixaci vaší pomůcky a maximálně se přizpůsobí tvarům a pohybům vašeho těla. Vy se tak můžete cítit ještě jistější při jejím nošení. Zároveň jsou vyrobeny z hojivé hmoty, která skvěle napomáhá při léčbě případného podráždění kůže v okolí stomie (macerace, alergie, vyrážka, atd.).


Adhezivní pasty a gely
Pasta vyrovnávací Stomahesive® 60g

Jak už sám název napovídá, pasta slouží k vyrovnání nerovností pod pomůckou, čímž zabraňuje jejímu podtékání. Je vyrobena z hojivé hmoty a zároveň obsahuje alkohol, který pokožku desinfikuje. Pastu aplikujeme pomocí namočeného prstu, nebude tím pádem lepit a bude se s ní lépe pracovat.

Pasta vyplňovací Stomahesive®

Vyplňovací pastu aplikujeme až po nalepení pomůcky a vyplníme s ní mezery mezi podložkou a okolím stomie. Tím pádem zabraňuje podtékání. Je mastná, nikdy jí tedy nedáváme pod pomůcku.


Těsnicí manžety
Těsnicí kroužek Stomahesive®

Těsnicí kroužek Stomahesive® je taktéž vyrobený z hojivé hmoty a slouží k vyrovnání nerovností v okolí stomie. Můžete jej stříhat, trhat, rolovat a vytvarovat dle potřeby, aby spolehlivě vyrovnal okolí stomie a zabránil tak podtékání. Díky hojivé hmotě je šetrný k pokožce a dokáže vyhojit případné podráždění kůže.


Zásypové pudry, ochranné krémy a filmy
Ochranný film ConvaCare®

Ubrousky ConvaCare® obsahují látku, která vytváří ochrannou bariéru mezi pokožkou a pomůckou, a chrání jí tak před podrážděním, ale i před odřeninami a puchýřky. Díky svému složení zároveň zvyšují přilnavost pomůcky a prodlužují její životnost.

Ochranný film ESENTA™

Ubrousky ESENTA vvytvoří prodyšný film, který zajistí ochranu kůže a zvýší přilnavost pomůcky. Velmi rychle zasychají a práce s nimi je snadná. Oproti ubrouskům ConvaCare® jsou sušší, protože jsou vyrobeny ze silikonové směsi. Zároveň neobsahují alkohol.

Ochranný film ESENTA™ sprej

ESENTA™ ve formě spreje zajišťuje jednoduché nanesení ochranného filmu se stejnými účinky, jako u ubrousků. Před použitím spreje ho důkladně protřepejte a naneste rovnoměrnou vrstvu.

Pudr ochranný Stomahesive®

Ochranný pudr obsahuje hojivou hmotu, která velmi dobře zklidňuje podrážděnou pokožku a napomáhá jejímu hojení. Pokud dojde k samotnému podráždění (například v důsledku podtečení pomůcky a kontaktu stolice s kůží), měli bychom pudr použít ihned. Jeho aplikace je velmi snadná, lahvičku s pudr držíme ve vodorovné poloze cca 7-10cm od těla, zmáčkneme ji a vytvoří se obláček, které samotný pudr rovnoměrně rozptýlí. Zbytky pudru jemně odstraníme pomocí papírového ubrousku.


Pohlcovače pachu
Pohlcovač pachu StomOdor® spray maxi a mini

StomOdor® efektivně pohlcuje nepříjemné pachy. Je 100% přírodní a speciálně určený právě pro potřeby stomiků. Nastříkejte ho do sáčku před jeho nasazením. Použít ho můžete i do ovzduší a na oděv. K dispozici je v objemu 50ml anebo 210ml.

Pohlcovač pachu StomOdor drops

Jedná se o pohlcovač pachu ve formě oleje a použít ho můžete do jakéhokoliv typu sáčku. Stačí nakapat 10-20kapek do sáčku před jeho aplikací. Olej „uzamkne“ zápach a vy si můžete být jistí, že se nedostane ven. V případě potřeby je možné dávkování zvýšit.


Stomické pásky přídržné
Pásek

Přídržný pásek mohou používat uživatelé pomůcek dvoudílného systému Natura®, jednodílného urostomického sáčku Esteem® a jednodílného konvexního sáčku Esteem+™ Flex Convex a Esteem+™ Soft Convex. Je vhodné ho používat při zvýšené fyzické námaze, ale i pro větší pocit jistoty a bezpeční při nošení stomické pomůcky.


Stomické břišní pásy
Kýlní pás Stomex

Kýlní pás je vhodný pro ty z vás, kteří trpíte parastomální kýlou, anebo pro ty, kteří v pooperačním období potřebují zpevnit břišní stěnu. Do pásu lze vystřihnout otvor pro stomickou pomůcku. Ten by měl být cca o 15mm menší, než je průměr stomie. Pás lze zároveň dle potřeby utáhnout či povolit pomocí tří suchých zipů.


Zahušťovací prostředky
Gelující sáčky Diamonds®

Diamonds jsou malé sáčky, které zabraňují podtékání, nafukování stomické pomůcky a pohlcují zápach. Fungují i jako zahušťovadlo řídkého střevního obsahu. Nechat předepsat si můžete jedno balení na tři měsíce. Gelující sáčky Diamonds® jsou plně hrazeny všem stomikům s řídkou stolicí.